Netmagasinet Solidaritet

Tag med på Socialistisk Påskeseminar!

{{brizy_dc_image_alt entityId=
Igen i år inviterer SAP til socialistisk påskeseminar. Det foregår 1.-5. april og finder sted i naturskønne omgivelser ved Aarhus.
Af PS-gruppen
Læsetid: < 1 minut

 

Foto: Revyen lørdag aften er altid et af højdepunkterne. Her fra 2024.

 

Påskeseminaret er mere end organiserede politiske diskussioner. Her er masser af plads til fritid med mulighed for at udfolde sig i den omliggende natur eller over en gang Scrabble, Bezzerwizzer eller forberedelse af årets revy.

 

Påskeseminaret er også en enestående chance for at møde gamle og nye kammerater over en kop kaffe eller øl og en snak.

 

Vi slutter seminaret lørdag aften med en flot og festlig påskemiddag.

 

Se det samlede program her

Gå direkte til tilmelding

Læs præsentation af de enkelte workshops (opdateres løbende)

Inviter venner til påskeseminaret på Facebook!

 

PRAKTISKE OPLYSNINGER

Tid: 1.-5. april 2026

Sted: Naturskønne omgivelser ved Århus.

Pris: 900 kr. for hele seminaret

650 kr. for arbejdsløse

450 kr. for fattigrøve

250 kr. for børn fra 4 - 12 år

Prisen dækker program, overnatning og mad.

Rejserefusion: Vi dækker beløb over 100 kr. ved billigste rejseform samt rejseomkostninger for børn under 12 år.

Børn: Vi arrangerer børnepasning og aktiviteter for børn, mens der er program. Dog ikke under velkomsten og festen lørdag aften.

Tilmelding til børnepasning senest den 1. marts.

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive offentliggjort. Obligatoriske felter er markeret *